احتمال آلودگی هوا در کردستان

هزارکانیان سردترین نقطه کشور/برف و یخبندان در کردستان ادامه دارد

19 دی 1397 ساعت 8:46

سنندج – علیرغم بارش برف از شب گذشته در کردستان ولی کاهش دمای هوا نیز همچنان ادامه داشته به گونه ای که هزارکانیان در شهرستان دیواندره سردترین نقطه کشور در شبانه روز گذشته بوده است.


به گزارش کرد هه وال به نقل از خبرنگار مهر، موج جدید بارش برف در استان کردستان از بامداد چهارشنبه آغاز شده است و بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان این بارش به صورت پراکنده در سراسر این استان همچنان ادامه دارد.
همزمان با بارش برف، کاهش دمای هوا نیز یکی از مهمترین پدیده های جوی در استان کردستان بوده است و به همین دلیل هزارکانیان طی شبانه روز گذشته با منهای ۱۴ درجه زیرصفر یکی از سردترین نقاط کشور بوده است.

مدیرکل هواشناسی استان کردستان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به شرایط و وضعیت جوی این استان افزود: این موج بارشی که هم اکنون در استان کردستان مستقر شده است تا پایان امروز باعث ادامه بارش برف و باران می شود.
رحیم صدیقی بیان کرد: این بارش ها در نقاط جنوبی استان به ویژه شهرستان های سروآباد و مریوان به صورت باران خواهد بود ولی در بقیه نقاط استان شاهد بارش پراکنده برف خواهیم بود.

وی ادامه داد: همزمان با بارش برف در استان کردستان کاهش دمای هوا نیز ادامه خواهد داشت و ما پیش بینی می کنیم که طی امروز و فردا این کاهش دما حدود شش درجه خواهد بود و به همین دلیل یخبندان در کردستان مهمترین پدیده جوی طی فردا است.

مدیرکل هواشناسی استان کردستان به شکل گیری توده های غبار در آسمان عراق اشاره کرد و یادآور شد: طی امشب بخشی از این توده گرد و غبار وارد آسمان کردستان می شود و این وضعیت آلودگی هوای استان و کاهش دید را به دنبال خواهد داشت.
وی با بیان اینکه از روز جمعه این آلودگی هوا از استان کردستان خارج می شود، بیان کرد: انتظار داریم که از هفته آینده بار دیگر آسمان کردستان تحت تاثیر موج جدیدی از بارش ها قرار گیرد.

همچنین گزارش اداره کل هواشناسی استان کردستان نشان می دهد که شبانه روز گذشته هزار کانیان با منهای ۱۴ درجه و زرینه با منهای ۱۳ درجه از جمله سردترین نقاط کشور بوده است و گرمترین نقطه استان کردستان روستای سلین از توابع بخش هوارمان بود که دمای هوا در این منطقه به سه درجه بالای صفر می رسید.

از سوی دیگر و علیرغم بارش شب گذشته در حال حاضر تردد در تمامی مسیرهای اصلی و فرعی در استان کردستان در جریان است و بر اساس اعلام مرکز مدیریت راه های کردستان تنها در تعدادی از گردنه ها تردد با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

بر اساس اعلام اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان هم اکنون در اکثر گردنه های صعب العبور استان تردد با زنجیر چرخ ممکن است و این وضعیت در گردنه ژالانه از توابع شهرستان سروآباد بدتر است.

پلیس راه کردستان هم کماکان خواستار دقت در رانندگی و پرهیز از سفرهای غیرضرور مردم استان شد و اعلام کرد: همکاری و تعامل با نیروهای پلیس مستقر در جاده های استان کردستان با هدف افزایش ایمنی در سفر یکی از نیازهای لازم و ضروری است و انتظار می رود که رانندگان وسائل نقلیه به موارد اعلام شده دقت ویژه داشته باشند.

به همراه داشتن تجهیزات زمستانی و همچنین رعایت احتیاط دو شرط مورد تاکید پلیس راه برای تردد ایمن در جاده های کردستان در فصول سرد سال به ویژه در شرایط بارش برف اعلام شده است.
در حال حاضر دمای هوا در شهر سنندج کاهش پیدا کرده و بارش های پراکنده برف در این شهر نیز مهمترین پدیده جوی است که البته بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان کردستان این وضعیت در اکثر شهرهای استان کردستان وجود دارد.
همچنین به دلیل بارش برف طی بامداد امروز هم اکنون سنندج رخت سفید بر تن کرده و میزان بارش ها در بلندی های مشرف به این شهر نیز بیشتر به چشم می آید.


کد مطلب: 1

آدرس مطلب: http://www.kordhaval.com/news/1/هزارکانیان-سردترین-نقطه-کشور-برف-یخبندان-کردستان-ادامه

کرد هه وال
  http://www.kordhaval.com