اجرای دستور استاندار برای تعطیلی مدارس تخریبی کردستان امکان‌پذیر نیست

خبرگزاری تسنيم , 19 دی 1397 ساعت 9:37

پس از پیگیری‌های خبرنگار تسنیم، مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان اعلام کرد که «اجرای دستور استاندار برای تعطیلی مدارس تخریبی، پرخطر و غیرایمن کردستان امکان‌پذیر نیست.


خبرنگار تسنیم در سنندج در راستای پیگیری مطالبات و درخواست والدین و آگاهی از نتیجه دستور استاندار که آیا اجرا می‌شود یا خیر، موضوع را از طریق مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان پیگیری کرد، که مشروح گفت‌وگو از نظر خوانندگان محترم می‌گذرد.

رشید قربانی در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم که آیا دستور استاندار برای تعطیلی مدارس تخریبی، پرخطر و غیرایمن استان کردستان اجرایی خواهد شد، اعلام کرد: خیر، شاید امکان تعطیلی دو مدارسی وجود داشته باشد اما در کل اجرای دستور استاندار امکان‌پذیر نیست.

وی گفت: تصمیم ما این است، که در مناطق روستایی جهت جلوگیری از تحصیل دانش‌آموزان در مدارس تخریبی، منزل استیجاری یا مسجدی برای آنان پیدا و در نظر گرفته شود!؛ در سطح شهر نیز مدارس تخریبی تخلیه و مدارس یک‌شیفته، دو شیفته شود که این هم مقدور نیست.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان تصریح کرد: نظر استاندار کردستان این بود که «مدارس تخریبی، پرخطر و غیرایمن» استان تعطیل شوند اما به این راحتی‌ها هم نیست که تعطیل شود چراکه فضای لازم را نداریم و امکان دارد خانواده‌ها نیز در برابر تصمیم دوشیفته کردن مدارس عکس‌العمل انجام بدهند.

به گزارش تسنیم؛ به گفته قربانی، سه هزار و 700 ساختمان متعلق به آموزش و پرورش در استان وجود دارد که 30 درصد از این ساختمان‌ها دارای فضای غیراستاندارد هستند و 237 مدرسه پرخطر در کردستان وجود دارد که تخریب و نوسازی این تعداد مورد نظر نیازمند حدود 400 میلیارد تومان اعتبار است.


کد مطلب: 10

آدرس مطلب: http://www.kordhaval.com/news/10/اجرای-دستور-استاندار-تعطیلی-مدارس-تخریبی-کردستان-امکان-پذیر-نیست

کرد هه وال
  http://www.kordhaval.com