۱۵ درصد محلات سنندج زیرپوشش کانون‌های سلامت اجتماعی قرار می‌گیرد

19 دی 1397 ساعت 9:25

مسؤول آموزش سلامت مرکز بهداشت شهرستان سنندج با یادآوری راه‌اندازی نخستین کانون سلامت در سنندج، گفت: تا پایان سال جاری باید ۱۵ درصد محلات سنندج زیرپوشش کانون‌های سلامت اجتماعی قرار گیرد.


فلوریا فتحی‌یونسی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج با اشاره به راه‌اندازی نخستین کانون سلامت محلات و اجتماعی‌شدن سلامت در محله فیض‌آباد سنندج، اظهار داشت: اولویت‌های سلامت محله در مجمع سلامت شهرستان مطرح شده و به سرعت رسیدگی خواهد شد.

مسؤول آموزش سلامت مرکز بهداشت شهرستان سنندج گفت: اعتیاد تایله و تجمع معتادان در تایله و حوادث احتمالی در اثر عدم وجود گاردیل در گذرگاه‌های شهرک جز اولویت‌های کانون سلامت محله فیض‌آباد است.

وی اظهار کرد: این مهم به صورت جدی مورد بررسی قرار گرفته و مقرر شده در هفته آینده برای رفع معضل اعتیاد تایله مسؤولان نیروی انتظامی، شهرداری، شورای شهر، فرماندار و ستاد مبارزه با مواد مخدر از این محل بازدید کنند.

فتحی‌یونسی ارتقا سلامت مردم از طریق اجتماعی شدن سلامت و مشارکت مردم در سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و مردم‌نهاد را از اهداف کانون‌های سلامت محلات عنوان کرد.

مسؤول آموزش سلامت مرکز بهداشت شهرستان سنندج همچنین بررسی و شناسایی آسیب‌های اجتماعی محلات، شناسایی کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست، چالش‌های آموزشی، آلودگی‌های محلات و رفع غیربهداشتی فاضلاب را از اولویت‌های کانون‌های سلامت محلات برشمرد.

به گفته وی، تا پایان سال جاری باید ۱۵ درصد محلات سنندج زیرپوشش کانون‌های سلامت اجتماعی قرار گیرد.


کد مطلب: 7

آدرس مطلب: http://www.kordhaval.com/news/7/۱۵-درصد-محلات-سنندج-زیرپوشش-کانون-های-سلامت-اجتماعی-قرار-می-گیرد

کرد هه وال
  http://www.kordhaval.com