۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۸
کد مطلب : ۴

۹ دی، قطعه‌ای جاودانه از تاریخ/ افتخاری با چاشنی اتحاد مردمی

عدالت ناصری
حماسه‌ی نهم دیماه ۸۸، قطعه‌ای جاودانه از تاریخ انقلابی است که مردم در آن روز زیباترین سرود پایداری انقلاب اسلامی را سر دادند و با سرکوب فتنه‌گران افتخاری به افتخارات انقلاب افزودند.
۹ دی، قطعه‌ای جاودانه از تاریخ/ افتخاری با چاشنی اتحاد مردمی
به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، دشمن اسلام و انقلاب با تصور اینکه با نقشه‌ای پلید و دروغین بسیار می‌تواند به مقصد و مقصود برسد را بارها در سر پرورانده است، اما چگونه می‌تواند در برابر ملتی انقلابی که چهل سال از خاک و ناموس و شرف‌شان دفاع کرده‌اند، تاب بیاورد.

درست نهم دیماه ۸۸ بود که فتنه‌گران ایستادگی و مقاومت مردم ایران را در مقابل خود دیدند، چرا که مردم ما هر زمانی که احساس کنند حاکمیت و نظام‌شان در معرض خطر و تهدید قرار گرفته، صرفنظر از سلایق سیاسی در کنار یکدیگر مانند امتی واحده از ارزش‌ها و اصول انقلابی‌شان دفاع می‌کنند.

گرچه نهم دیماه تداعی‌کننده واقعیتی تلخ در سال ۱۳۸۸ به‌ویژه در ایام محرم‌الحرام بود که از فتنه‌انگیزی دشمنان ایران و اسلام حکایت داشت اما داستان ایستادگی این ملت را کسی نمی‌تواند فراموش کند.
براستی مردم انقلابی ایران اسلامی لبیک‌گویانِ واقعیِ امر رهبری هستند و کسی را توان عقب‌نشینی‌‌شان از این اسلام و این انقلاب نیست.

تمامی دنیا خیره ماند
آن‌روز که خیزِ مردم سراسر کشور پهناورمان را دیدند و بُهت‌ دشمنان انقلاب را نظاره‌گر بودند.
شکست سکوت مردم انقلابی در برابر یاوه‌گویی‌های ضدانقلاب بی‌نظیر بود اما همین سکوت عمیق‌تر از همیشه بر دل و زبان زورگویان نقش بست.

حماسه‌ ۹ دی علاوه بر افزودن برگ زرینی به تاریخ انقلاب به دلیل پشتوانه‌‌سازی مردم برای انقلاب و لبیک‌گویی‌شان به معظم‌له دستاوردهای ارزنده‌ای را رقم زد.

ناکامی جریان فتنه و نمایش باشکوه وحدت و همدلی مردم دیگر دستاورد این روز حماسی بود که چندسالی است با عنوان روز بصیرت و آگاهی بر تقویم ایرانیان نقش بسته است، در واقع نهم دیماه ۸۸ افتخاری بود که با چاشنی اتحاد ملت به ثمر نشست و شیرینی لذتش هیچگاه فراموش نخواهد شد.

بی‌شک نباید اجازه داد این روز حماسی و افتخارآفرین فراموش شود و با انتقال آن به آیندگان باید همچنان نام و یاد انسجام مردم این سرزمین پهناور ماندگار بماند.

با حضور مردم همیشه در صحنه هیچگاه فراموش نخواهیم کرد که درست در روزهایی که همه حرمت‌ها شکسته شد، مردم ایران زنده و بیدار هستند، در روزهایی که همه تعارفات کنار گذاشته شد و فضا چنان آشفته بود هر کسی که مشکلی با نظام داشت، می‌توانست از فرصت به دست آمده استفاده کند و مشکلش را نشان بدهد و علیه نظام شعار بدهد، اما دیدیم که چنین نشد و امروز هم با قدرت تمام به دشمنان خواهیم فهماند که چنان نیز نخواهد شد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما